Inšpirácie na tento rok

Aj v tomto roku pre vás budeme na mieru dizajnovať učenie zážitkom v oblasti manažérskych, interpersonálnych, obchodných zručností a osobného rozvoja.

Inšpirujte sa ukážkou tém, ktoré pre vás vieme pripraviť a preskúmajte našu webstránku alebo nás jednoducho kontaktujte, ak sa chcete dozvedieť o našej ponuke viac.376-web-01_l.jpgPodporte a rozvíjajte vaše tímu pomocou hry s Legom

Metóda Lego® Serious Play® je rok čo rok obľúbenejšia ako u našich klientov, tak i v našom tíme. Poskytuje možnosť zamyslieť sa nad otázkami týkajúcimi sa fungovania vášho tímu celkom novým spôsobom. Nastavenie efektívnej spolupráce, znovuobjavenie spoločnej motivácie, riešenie konfliktov, ale aj vytváranie strategických rozhodnutí - toto sú len niektoré z tém, ktoré pre vás vieme pripraviť.

Workshop s legom je facilitovaný našimi profesionálnymi lektormi a proces stavania je časovo ohraničený, vďaka čomu udrží účastníkov sústredených, odomkne ich predstavivosť a ich ruky začnú pracovať takmer samé. Stavanie pomáha zhmotniť i ťažko uchopiteľné myšlienky, vďaka čomu vás prekvapí počtom a kreativitou riešení, ktoré vaši kolegovia vygenerujú. 

Prečítajte si o tejto metóde viac a doprajte svojmu tímu Lego® Serious Play® workshop či teambuilding.Riešte náročné situácie v HR s chladnou hlavou377-web-02_l.jpg

V práci HR špecialistov, manažérov či tímlídrov vznikajú zložité situácie, ktoré si vyžadujú promptné a premyslené jednanie. Nakoľko k náročným situáciám nedochádza deň čo deň, nechcene môžete prípravu na nich podceniť. Či už je to prepúšťanie, disciplinárne konanie, konflikty na pracovisku alebo štrajky - s nami sa na ne dokážete pripraviť systematicky.

Vytvorili sme prvý rozvojový program svojho druhu na Slovensku, ktorý vás pomocou aktivít založených na mediátorskej praxi pripraví na rôzne typy kritických situácií vyskytujúcich sa v HR. Program HR prúsery odbúra váš stres z nepríjemných situácií a rozhovorov, vyzbrojí vás vedomosťami ako postupovať pri ich prevencii a riešení a poskytne nenahraditeľnú skúsenosť z nácviku. 

Prečítajte si o jednotlivých moduloch programu a situáciách, na ktoré sa vieme pri príprave programu zamerať.

V roku 2023 ponúkame v rámci programu HR prúsery aj špecializované moduly zamerané na dôsledky pandemickej situácie COVID-19 na pracovisku. Modul je škálovateľný a obsahuje témy na výber ako riešenie individuálnych i skupinových konfliktov (očkovanie, režim OTP a OP a pod.), komunikácia s frustrovanými a demotivovanými zamestnancami, náročná komunikáciu so špecifickými zamestnancami (napr. odporcovia očkovania, popierači pandémie), nápravná intervencia k rizikovému správaniu zamestnancov (nerešpektovanie opatrení, provokácie) či náprava pandémiou poškodených vzťahov. Kontaktujte nás, radi vám pripravíme tento modul na mieru.378-web-03_l.jpgSpoznajte sa a budujte funkčné pracovné vzťahy na teambuildingu

Chcete, aby sa váš tím cítil nie len ako pracovná skupina či ľudia pracujúci na rovnakom oddelení, ale skutočný tím, ktorý spolu ťahá za jeden povraz?

Teambuildingy so spoločnosťou Developium prinášajú vašim kolegom mnoho príležitostí pochopiť svoje správanie i správanie druhých a uvedomiť si svoju komunikáciu, ako aj jej dopad na ostatných členov. Pripravujeme ich podľa spoločne definovaných cieľov so starostlivým výberom aktivít, ktoré prepájame na váš biznis a rozvoj jednotlivých zručností. Vieme ich zamerať napríklad na zlepšenie komunikácie, zvýšenie angažovanosti či budovanie spolupatričnosti, a to v rámci nových i dlhodobo fungujúcich tímov tak, aby umožnili účastníkom spracovať zážitky a uvedomiť si ich úžitok v pracovnom živote.

V roku 2023 budeme na našich teambuildingoch dbať taktiež na dopad pandemickej situácie na spoluprácu a znovuvybudovanie či utuženie vzájomných vzťahov a efektívnych foriem spolupráce.

Chcete sa dozvedieť viac o našich teambuildingoch? Prečítajte si viac!


379-web-04_l.jpg

Vedecky overená cesta ku angažovaným a spokojným zamestnancom

„Ak sa mi bude dariť, budem šťastný!“ Ale čo ak je to naopak? Aj v roku 2023 vás budeme prevádzať inšpirujúcim príbehom Sparka, ktorý vás naučí odpútať sa od rutinného vnímania svojej každodennej práce a sústrediť sa viac na dôvody, prečo byť šťastnými. 

The Orange Frog™ workshop je certifikovaný vedecky podložený program založený na akademických štúdiách z Harvardu a celosvetovom prieskume Shawna Achora, predstaviteľa pozitívnej psychológie, v spolupráci s Gallup inštitútom. Tieto štúdie ukázali, že ak sa rozhodneme byť šťastní, náš mozog funguje lepšie. Je otvorený novým veciam a pracuje produktívnejšie. Máme viac energie a v práci sme angažovanejší, kreatívnejší a produktívnejší.

Predstavíme vám 7 princípov pozitívnej psychológie a spôsob, ako ich aplikovať do svojho osobného i pracovného života. Naučia váš mozog všímať si pozitívne veci, sústrediť sa na príležitosti všade, kde sa pozriete a urobiť si z toho návyk, vďaka čomu budete schopní nájsť riešenia aj v chaose náročných dní.

The Orange Frog™ pre vás budeme v roku 2023 pripravovať ako workshop i ako motivujúci teambuilding pre väčší počet účastníkov.

Viac o rozvojovom programe postavenom na šťastí a knihe, z ktorej vychádza, si prečítajte tu.
V prípade záujmu či otázok k našim inšpiráciám nás neváhajte kontaktovať e-mailom alebo telefonicky na +421 918 963 007, radi vám poskytneme bližšie informácie.
Získajte jedinečné know-how v oblasti agile a manažmentu380-web-05_l.jpg

Učiť sa správne reagovať na všetky zmeny, ktorým vaša spoločnosť čelí a ktorými si prechádza, je nikdy nekončiaci proces. Aj v roku 2023 vám budeme odovzdávať jedinečné know-how v oblasti agile prístupu a manažmentu.

Agile Leaders Academy™ je praktický a pragmaticky postavený program, ktorý spája budovanie technických hard-skills so soft-skills kompetenciami potrebnými pri zavádzaní zmeny a prináša 80% konkrétnych a praktických riešení voči 20% teoretickým vstupom. Chcete byť agilní. Prečo? Práve toto je otázka, na ktorú sa na začiatku zameriame. Definujeme váš zámer a vyberieme k nemu relevantné metódy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ.

Program sme vytvorili v spolupráci so spoločnosťou Ableneo, špecialistami na podporu klientov pri úspešnej adopcii inovácií, ktorých jedinečnosť sa skrýva v tom, že všetky praktiky a nástroje v agilnom prístupe vyladili na svojich vlastných projektoch. A teraz ich spoločne odovzdáme vám.

Prezrite si, aké aktivity tento program zahŕňa a ako môže vyzerať vo vašej spoločnosti.


Napredujte spolu na virtuálnych teambuildingoch381-web-06_l.jpg

Úspešný a produktívny tím nedefinujú ľudia sediaci spolu v jednej miestnosti. Definuje ho schopnosť týchto ľudí držať spolu, rešpektovať sa navzájom a vnímať jeden druhého ako nenahraditeľnú súčasť jedného tímu. 

Nedovoľuje vám momentálne situácia zorganizovať klasický teambuilding? Pracujú vaši ľudia z domu kvôli pandemickej situácii alebo máte dlhodobo fungujúce virtuálne a hybridné tímy, u ktorých by ste chceli zlepšiť spoluprácu a komunikáciu?

Predstavujeme vám virtuálne teambuildingy, na ktorých sa budete zabávať a užívať si spoločnosť jeden druhého, a pritom sa učiť ako efektívne spolupracovať vo virtuálnom prostredí. Všetky aktivity starostlivo vyberáme a pripravujeme so zameraním na špecifické výzvy, ktoré práca z domu prináša a kombinujeme pritom príjemný zážitok s efektívnym rozvojom.

Chcete sa dozvedieť, aké virtuálne teambuildingy ponúkame? Prečítajte si viac!382-web-07_l.jpg

Koučing pomôže vašim zamestnancom prekonať ťažké obdobia 

Vaša organizácia sa skladá z jedinečných ľudí, ktorí rovnako jedinečne reagujú na výzvy, zmeny a pridelené zodpovednosti.  Niekedy je nevyhnutné zamerať sa na nich individuálne a podať im pomocnú ruku, napríklad ak sa dostanú do situácie, v ktorej nevedia ako ďalej alebo majú pocit, že ich kapacity na nájdenie riešenia nestačia.

Naši skúsení certifikovaní koučovia majú bohaté manažérske skúsenosti a sú pripravení podať pomocnú ruku v podobe koučingu. Koučing rešpektuje aktuálne potreby, o ktorých rozhoduje sám klient. Vybraný kouč mu pomôže odbúrať bariéry, uvoľniť potenciál a usmerniť ho pod jeho kontrolu, aby bol opäť schopný dosahovať ciele a bol spokojnejší sám so sebou. Našim cieľom je sériou stretnutí dosiahnuť dlhodobú zmenu v spôsobe rozmýšľania, proaktívny prístup a stav prebratia zodpovednosti za svoje správanie a nadväzujúci rozvoj. 

Prečítajte si viac o koučingu, ktorý pre vás radi zrealizujeme formou osobných stretnutí alebo online.


383-web-08_l.jpg

Plnohodnotné soft-skills vzdelávanie online

Posledné 2 roky nás viedli k zameraniu našej pozornosti z občasných online aktivít na plnohodnotné online vzdelávanie. Väčšinu našich tém sme kompletne prerobili do online verzie, vďaka čomu vás dnes dokážeme rovnako efektívne školiť i vo virtuálnom prostredí.

V rámci online školení využívame metódu VILT (virtual instructor-led training), ktorá vďaka forme videohovoru z virtuálnej miestnosti poskytuje vašim kolegom možnosť priamej interakcie s lektorom i medzi sebou. Simuluje proces učenia v školiacej miestnosti a spolu s virtuálnymi nástrojmi na spoluprácu a riešenie úloh poskytuje možnosť spolupracovať, súťažiť, diskutovať, klásť otázky, riešiť spoločné problémy, precvičovať nové zručnosti a rýchlejšie ich pretaviť do praxe.

Naši lektori sú profesionáli z praxe, ktorých cieľom je sprostredkovať nie len hodnotné vedomosti a skúsenosti vo vybranej téme, ale taktiež príjemný zážitok zo školenia, vďaka čomu zabezpečujú pozitívny prístup k ďalšiemu vzdelávaniu. Venujeme sa kurzom zameraným na interpersonálne zručnosti, obchodnícke zručnostimanažérske zručnosti a tréningom pre HR.

Neváhajte nás kontaktovať so svojou požiadavkou a potrebami, radi vám pripravíme kurz na mieru.Nenašli ste medzi našimi inšpiráciami nič pre vašu firmu? Skúste ešte…


384-web-09_l.jpg

Otvorené tréningy

Okrem firemných školení na mieru realizujeme aj otvorené tréningy, ktoré sa uskutočňujú online alebo v plne vybavených a útulných priestoroch našej spoločnosti, ktoré sa tešia veľkej obľube u našich účastníkov.

Naše otvorené kurzy prebiehajú v menších skupinách, čo zaručuje väčšiu interaktivitu, mnoho nácvikových a zážitkových aktivít, ako aj individuálny prístup každého lektora. Školenia sú vhodné ako pre jednotlivcov, ktorí majú záujem zlepšiť sa v určitej téme, tak aj pre menšie skupinky z firiem či oddelení. Na otvorených tréningoch vás radi uvítame aj v prípade, že si chcete objednať tréning do firmy a radi by ste si najskôr niektorú z tém či lektora vyskúšali. 

Ponuku našich aktuálnych otvorených tréningov nájdete nájdete vždy na platforme Workshop.sk.


385-web-10_l.jpg

Profesionálna 360 stupňová spätná väzba alebo Assessment či Development centrum

Chcete hodnotiť a rozvíjať svojich ľudí tak, aby to malo pre vašu spoločnosť skutočný zmysel? Nájdite tú správnu kombináciu hodnotiacich a rozvojových nástrojov alebo si nechajte poradiť od profesionálnych HR konzultantov z našej partnerskej spoločnosti inmetric.

Odporúčame 360 stupňovú spätnú väzbu, ktorá sa preukázala ako jeden z najefektívnejších nástrojov na hodnotenie manažérov vďaka poskytnutiu detailnej a komplexnej spätnej väzby zozbieranej od kolegov, podriadených, nadriadených, príp. klientov. Poskytne konkrétne odpovede na otázky čo robím dobre, a čo by som mal naopak zmeniť. 

Naši HR konzultanti majú taktiež bohaté skúsenosti s prípravou a realizáciou Assessment a Development centier, jedného z najpresnejších nástrojov na posúdenie toho, či bude kandidát vo vašej spoločnosti úspešný. Poskytujú obraz o aktuálnej úrovni kompetencií vašich zamestnancov či kandidátov a predpovedajú pravdepodobnosť, s akou uspeje na posudzovanej pracovnej pozícii. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o možnostiach hodnotenia a rozvoja, ktoré pre vás vieme zastrešiť, napíšte nám.


Zaujala vás niektorá z našich inšpirácií? Neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať e-mailom alebo telefonicky na +421 918 963 007, radi vám poradíme a navrhneme ďalší postup.